Zahradní slavnost - září 2015

Již tradičně se v úterý 8. září 2015 konala v areálu Domova pro seniory Velké Březno, příspěvková organizace Zahradní slavnost.

Na tuto každoroční událost byli pozváni kromě uživatelů z Domova ve Velkém Březně a jejich rodin i hosté z dalších domovů v Ústí nad Labem. Pozvání přijali i lidé, reprezentující významné orgány, organizace a obce, spolupracující s naším Domovem.

Zahájení slavnosti se ujali žáci Základní umělecké školy Evy Randové v Ústí nad Labem, kteří na trubky zahráli slavnostní famfáru. Úvodního slova se ujal pan ředitel Mgr. Tomáš Kříž spolu s panem Pavlem Csonkou, zastupitelem Ústeckého kraje. Když bylo vše důležité řečeno a přítomní hosté byli seznámeni s následujícím průběhem celého odpoledne, už nic nebránilo kapele OLI, aby začala hrát a zpívat hostům, kteří nadšeně zaplnili taneční parket. O zábavu se mimo jiné postaral i kouzelník a iluzionista Tom Jasper, který hosty Zahradní slavnosti udivoval svým uměním a předvedl neuvěřitelná kouzla a triky s žolíkovými kartami, barvenými míčky, gumičkami, které se proplétaly skrz na skrz a s mobilním telefonem, který se doslova mávnutím ruky objevil v nafukovacím balónku. Usměvavé tanečnice z taneční skupiny Avalanche potěšily přítomné diváky svými tanečními sestavami a nápaditými třpytivými kostýmy.

O občerstvení se postaraly jako vždy kuchařky Domova, který celou  slavnost pořádal. Domácí jablečné záviny a kremrole, nadýchané lívance s borůvkovou omáčkou, uzená kýta a spousta dalších dobrot zaplnily slavnostně prostřené a nazdobené stoly tak, že nikde nezůstalo prázdné místo. Nechyběl samozřejmě ani doprovodný program, se kterým pomohly dobrovolnice z Dobrovolnického centra Ústí nad Labem. Uživatelé měli možnost zapojit se do zábavných soutěží a díky bohaté tombole si každý z hostů odnesl malou pozornost. Příjemnou atmosféru, která celou Zahradní slavnost doprovázela, podpořilo příjemné podzimní slunečné počasí, které letošnímu ročníku přálo.