Taneční vystoupení STK GEBERT - duben 2015

Poslední dubnové úterý se naše kulturní místnost odpoledne proměnila v taneční parket, na kterém jsme přivítali tanečníky a tanečnice z ústeckého Sportovního tanečního klubu Gebert.

Tento taneční klub sídlí v Domě kultury města Ústí nad Labem, kde přes týden probíhají náročné tréninky a přípravy na regionální, národní i mezinárodní soutěže. Tanečníci si však udělali čas a přijeli za námi do Velkého Března ukázat, na čem pilně hodiny a hodiny pracují.

Zvědaví uživatelé se začali scházet již od půl čtvrté a netrpělivě čekali, co mladí tanečníci předvedou. Přesně v 16:00, když byli všichni uživatelé pohodlně usazení, hudba připravená a tanečníci nachystaní, už nic nebránilo v zahájení této společenské události.

Úvodního tance se ujal Martin Hucek (12) s Markétou Baranovou (12), kteří zatančili Sambu, Čaču a Jive. Po tomto povedeném předtančení jsme viděli Latino show formaci „Den v ZOO“. Sedm mladých slečen ve věku 8 až 12 let, v krásných kostýmech se zvířecími vzory, zatančilo formaci, se kterou získaly na své první letošní soutěži zlatou medaili. Na závěr našeho kulturního odpoledne zatančili sourozenci Vojtěch a Valerie Kočárníkovi (12). Ti pro tuto příležitost zvolili Čaču, Rumbu a Jive. Přítomní uživatelé ocenili předvedená taneční vystoupení potleskem a s úsměvem na tvářích si prohlíželi barevné šaty tanečnic, dokonalé účesy a perfektní líčení. U mladých tanečníků uživatelé obdivovali zdvořilost a eleganci, které ve spojení se společenským tancem jdou ruku v ruce.

Když tanečníci předvedli vše, co pro nás měli přichystané, a potlesk ze strany nadšených uživatelů dozněl, rozloučili jsme se a odpolední taneční vystoupení jsme mohli ukončit.

Ještě jednou bychom chtěli poděkovat STK Gebert Ústí nad Labem za krásná vystoupení a těšíme se na další návštěvu v našem domově.