Pálení čarodejnic - duben 2016

Dva dny před Filipojakubskou nocí, tedy ve čtvrtek 28. dubna se slétly čarodějnice ze všech velkobřezenských koutů do atria místního Domova pro seniory.

Už od brzkého rána probíhaly důkladné přípravy, nařezávaly se špekáčky, stavěl se stan, nosily se stoly i lavice a všichni s očekávání vzhlíželi k obloze a doufali v hezké počasí. Ve dvě hodiny odpoledne se v kotli rozplápolal oheň, precizně namaskované čarodějnice bavily přítomné klienty a nealkoholické pivo se mohlo začít točit. V průběhu odpoledne se opékaly buřty i krajíce chleba a bujará zábava nebrala konce.

Typické aprílové počasí nás neodradilo, spíše naopak. Déšť poslední dubnovou akci pouze zahájil, poté jej vystřídala modrá obloha se sluncem, které hřálo do tváří přítomných hostů a před chladnějším větrem personál i uživatele chránilo teplé oblečení a deky. Zahradní dřevěný altán a prostorný stan poskytly uživatelům příjemné zázemí a pohodlí po celý průběh tradičního pálení čarodějnic. Vůně kouře, nakonec vydařené počasí a tematická výzdoba zajistily příjemně strávené odpoledne v našem Domově a my se již těšíme na chystané májové akce.