Pálení čarodejnic - duben 2015

Tak jak je zvykem, v noci z 30. dubna na 1. května, téměř všude probíhalo pálení čarodějnic známé také jako Filipojakubská noc.

U nás v domově jsme nemohli být pozadu a společně s našimi uživateli jsme si uspořádali vlastní pálení čarodějnic odpoledne 30. dubna. Již od rána vypadalo počasí nadějně a tak jsme s nadšením chystali tuto akci pro uživatele ve venkovním atriu našeho domova. Po obědě se však ochladilo a začalo lehce pršet a proto se celá událost musela přesunout do kulturní místnosti. Díky pohotovosti našeho personálu to však nebyl problém a celá výzdoba, řetězy z papírových netopýrů, hrůzostrašní obří pavouci, pavučinky, košťata i tlustá strašidelná čarodějnice, se během několika málo minut objevily v kulturní místnosti, kam o chvilku později dorazili také naši uživatelé. Co by to však bylo za pálení čarodějnic bez opečených buřtíků? Tohoto úkolu se i přes nepřízeň počasí zhostili někteří zaměstnanci a slečny praktikantky, kteří společně ochotně opekli buřty pro všechny uživatele. Ti si na dobrotě opečené na ohni pochutnali v průběhu hudebního vystoupení.
Tentokrát nás přijel navštívit pan Petr Derian, který potěšil uživatele hrou na kytaru a naše paní dobrovolnice Gabriela, která také sbalila doma kytaru a uživatelům na ni zahrála i zazpívala a uživatelé si tak mohli mezi ukusováním buřtíků zazpívat oblíbené písničky a někteří dokonce i zatančit. V průběhu akce jsme s uživateli zavzpomínali na to, jak vlastně tato tradice vznikla, na 1. Máj, který následuje hned druhý den a prvomájové tradice s ním spojené. Nechyběly samozřejmě ani pořádné čarodějnice z řad personálu, které sklidily velký úspěch a obdiv u uživatelů a dotvořily tak celkovou atmosféru naší čarodějnické akce. Povedené fotografie si můžete prohlédnout v naší fotogalerii.