Mikulášská veselice - prosinec 2015

První prosincové páteční odpoledne proběhla v Domově pro seniory ve Velkém Březně tradiční veselice s čertem, Mikulášem a andělem.

Ve 13 hodin byla kapela OLI připravená hrát a zpívat přítomným hostům a zábava mohla začít. Známé písničky jako "Tam za vodou v rákosí" nebo "Ta naše písnička česká" doprovázely uživatele celým odpolednem a příjemnou odměnou pro kapelu byl neustále zaplněný taneční parket.

Úvodního slova se ujal pan ředitel Mgr. Tomáš Kříž, který uživatele přivítal a popřál jim příjemnou zábavu. Naše kuchařky opět připravily čerstvé chlebíčky a jednohubky, které vypadaly lákavě. K nachystanému občerstvení byla uživatelům podávána káva s mlékem a cukrem dle chuti, ovocný džus a nealkoholické pivo pro pány i dámy. Když byla zábava v plném proudu, objevil se všemi netrpělivě očekávaný Mikuláš v doprovodu čerta a anděla z Dobrovolnického centra v Ústí nad Labem, všichni oděni do pěkných propracovaných kostýmů.  Mikuláš rozdal uživatelům sladkou nadílku a na oplátku od uživatelů zaznělo několik oblíbených písniček a básniček.

Celé odpoledne se neslo v duchu blížících se Vánoc, zpívalo se, tančilo, jedlo a pilo. Tato Mikulášská veselice byla první prosincovou společenskou akcí u nás v Domově a odstartovala tak měsíc nabitý akcemi, jako je vystoupení Základní umělecké školy Neštěmice, Základní školy Velké Březno a tradiční Vánoční posezení plné vánočních tradic a zvyků. Společně s našimi uživateli se těšíme na příjemný průběh posledního měsíce v tomto roce a na klidný vstup do roku 2016.